JAK DBAĆ O STOPY JESIENIĄ?

Sezon na otwarte obuwie już minął, ale sezon na to aby dbać o stopy trwa cały rok. Jesień jest jedną z najbardziej wymagających pór roku jeśli chodzi o nasze stopy. Przyzwyczajone do swobody w raczej lekkim i odkrytym obuwiu nasze stopy jesienią przy zmianie na zamknięte i bardziej dopasowane obuwie często dają znać o swoim niezadowoleniu.

Otarcia na skórze, onycholiza czy nawet krwiaki w obrębie płytki paznokcia spowodowane uciskiem i tarciem w zamkniętym obuwiu to nasza jesienna codzienność w gabinecie podologicznym. Nie omijają nas też infekcje grzybicze i bakteryjne spowodowane wilgocią wynikającą z przemoczenia deszczem lub potliwości stóp w zamkniętym obuwiu. Kolejnym częstym problemem są obrzęki stóp spowodowane przegrzaniem przy jeszcze
rosnącej temperaturze w dzień, ale chłodnych porankach kiedy to dobieramy buty na nadchodzący dzień.

Jak wiec przygotować stopy na nadejście jesieni ?

  1. Zadbaj o odpowiednie skrócenie płytki paznokcia. Zbyt długie paznokcie pod wpływem nacisku w bucie mogą się złamać lub nawet odczepić pod łożyska paznokcia tym samym spowodować powstanie przestrzeni, która może być świetnym miejscem do rozwoju infekcji bakteryjnej lub grzybiczej.
  2. Nie zapominaj o regularnej pielęgnacji odpowiednio dobranej do Twoich
    indywidulanych potrzeb skóry. Twój specjalista na pewno o taką zadba – skorzystaj z jego rad i doświadczenia. Jeśli chcesz polegać na naszej rekomendacji to przetestuj nasz (i naszych klientów) ulubiony produkt – balsam plus. Wieczorna regeneracja z tym produktem będzie bardzo przyjemna, a gładkość i elastyczność skóry po zastawaniu preparatu utrzyma się cały dzień.
  3. Regularnie pozbywaj się stwardniałego zrogowaciałego naskórka. Twarda skóra jest bardziej podatna na bolesne pęknięcia.
  4. Zadbaj o właściwe obuwie – nie za ciasne, nie za luźne. Sprawdź czy są odpowiednio dopasowane do warunków pogodowych. Jeśli to możliwe zmieniaj obuwie po przyjściu do pracy na lżejsze.
  5. Wymieniaj skarpety na świeże jeśli tylko poczujesz ze są wilgotne. Nie dopuszczaj do tego aby Twoje stopy długo przebywały w wilgotnym i ciepłym środowisku – to może sprzyjać rozwojowi infekcji grzybiczej skóry i paznokci.
  6. Regularnie myj stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem emulsji myjącej.
  7. Nie rezygnuj z regularnych wizyt w gabinecie podologicznym – jesienią Twoje stopy nadal potrzebują specjalistycznej opieki.
BALSAM PLUS
https://sudapodologia.pl/produkty/odzywczy-balsam-do-stop-plus-75-ml-seria-basic/
EMULSJA MYJĄCA
https://sudapodologia.pl/produkty/emulsja-myjaca-i-kapiel-do-stop-d-200-ml-linia-dla-diabetykow/

Dodaj komentarz